70. výročí operace Anthropoid

Publikace popisuje nejdůležitější události a motivace, které vedly k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a za hrnuje období od podpisu Mnichovské dohody v roce 1938, přes vznik Protektorátu Čechy a Morava až po rok 1942, atentát na Heydricha, co mu předcházelo, a co následovalo.
Především se věnuje úloze domácího odboje a osobnostem, bez jejichž obětavé pomoci a nakonec i životních obětí by tento nejvýznamnější odbojový čin v Evropě v období 2. světové války nebyl uskutečnitelný. Publikace obsahuje více než 300 obrázků doplněných přesnými informativními texty a fakty. Je zajímavou pomůckou, která pomůže běžnému občanovi orientovat se ve významné etapě české historie, vhodná pro učitele dějepisu i pro studenty. K publikaci Byly vydány za spolupráce Asociace učitelů dějepisu ČR pracovní listy pro žáky a metodické listy pro učitele. Stáhnout zdarma >ZDE<

Publikaci zpracovala Jindra Svitáková, autorka výstavym, šéfredaktorka časopisu Historický kaleidoskop, která se jako redaktorka věnuje tomuto období české historie,  za odborné pomoci historika Jaroslava Čvančary a na motivy jeho rozsáhlé trilogie Někomu život, někomu smrt a knihy Heydrich.
Cena publikace: 100 Kč

 

Publikaci si můžete objednat v e-shopu na  www.eshop.anlet.cz