Výstava Někomu život, někomu smrt na Libeňském zámku

 

Putovní výstava Někomu život, někomu smrt je od 5. června 2012 je v rozšířené verzi zpřístupněna v Praze 8 na Libeňském zámku (Zenklova ul. 35) a v tzv. bílém domě, budově úřadu Městské části Praha 8 (U Meteoru 6).

Na rozdíl od základní verze je zde k vidění o 9 panelů více. Na panelech jsou především informace týkající se odboje na území městské části Praha 8. Návštěvník se zde dozví také například informace o historii nemocnice Na Bulovce, Kobyliské střelnice nebo zhlédne proměny zatáčky, kde se odehrál atentát na Heydricha, v období celého 20. století až do dnešní doby.

K výstavě vydal Úřad MČ Praha 8 katalog, který získají návštěvníci zdarma, a ve vrátnici Libeňského zámku je pro ně připraveno také pamětní razítko.

Otevírací doba:

Výstava je otevřena v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15.30 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin. Vstup je zdarma.

Další informace: www.praha8.cz

 


Muži odplaty

Unikátní akce, kterou pořádal Úřad městské části Praha 8, o víkendu 26. - 27. 8. v Thomayerových sadech v blízkosti Libeňského zámku v Praze 8, obsahovala i komentovanou rekonstrukci atentátu na Reinharda Heydricha.

Naši putovní výstavu, doplněnou speciálně pro Městskou část Praha 8 o unikátní panely o odboji v Praze 8 s některými dosud nezveřejněnými fotografiemi, shlédlo se zájmem tísíce návštěvníků.